Дядько Пол, він же Олександр Петрович Поліщук, народився в м. Рівне, Україна. Рівненський журналіст та блогер, громадський діяч, організатор соціальних проектів та акцій. Один з адміністраторів Українського молодіжного порталу bazika.ua та найбільшої інтернет-спільноти Рівного у соцмережі "Вконтакте" Типове Рівне.
Магістр журналістики. У 2010 році закінчив Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука (м. Рівне, вул. Степана Дем'янчука, 4), факультет Масової комунікації та інформаційних технологій. Спеціальність – журналістика. Спеціалізація по диплому магістра - працівник друкованих ЗМІ та інформаційних агентств, по бакалавру – працівник телебачення;
Додаткова освіта
2010-2011 рр. - програма «Журналістика цифрового майбутнього» (Digital Future Journalism, DFJ) при Могилянській школі журналістики, Національний університет «Києво-Могилянська академія», (Київ, Україна - Лос-Анжелес, США);
2011 рік - програма «Прозора Україна для Східного партнерства: громадське та медійне сприяння» (Львів; Щецин-Колобжег-Голеньов-Камінь-Поморський (Польща).
Брав участь у понад 30 тренінгах, навчальних програмах та семінарах. Зокрема:
* «Школа молодого журналіста» (Рівне);
* тренінг «Технології проведення журналістських розслідувань» (Київ);
* тренінг «Судова влада та засоби масової інформації» (Київ) ;
* цикл тренінгів «Журналістські стандарти та новітні технології для роботи у нових (конвергентних) медіа» (Київ);
* міжнародний курс для журналістів «Життя на територіях, постраждалих при аварії на Чорнобильській АЕС: погляд в майбутнє» (Ірпінь);
* тренінг «Школа соціальної журналістики. Як писати про зміни клімату» (Буча);
* «Тренінг для журналістів-розслідувачів» (Львів);
* «Ефективне управління інформацією» (Київ);
* тренінг «Організація доступу до публічної інформації в органах влади» (Рівне);
* тренінг «Управління адвокасі кампанією» (Рівне);
* тренінг «Маркетинг та менеджмент газет» (Київ) тощо.
Грудень-січень 2006-2007 рр. - Рівненський тижневик "ОГО", стажер. Попередньо навчався на курсах "Школа Журналістики" Видавничого дому "ОГО" (м. Рівне), після яких отримав запрошення на стажування. По закінченню отримав пропозицію офіційного працевлаштування в Рівненському обласному тижневику "Літопис Заходу".
З 7 лютого 2007 по 2 липня 2010 рр. - журналіст Рівненського обласного тижневика "Літопис Заходу". Обіймав посаду кореспондента з суспільно-політичних та економічних питань. Висвітлював життя міста і області, робив аналітичні дослідження, розслідування, вів тематичні сторінки. У 2009 році журналістську роботу поєднував із версткою видання;
Працюючи у «Літописі Заходу» з березня 2008 р. по лютий 2009 р. був власним кореспондентом Української технічної газети в Рівненській області. Припинив співпрацю через вузькопрофільність видання. Також організовував і проводив прес-конференції за участю зірок українського та російського шоу-бізнесу в одному із концертних холів рідного міста. Адміністрував інтернет-сайт місцевої кредитної спілки.
Грудень 2010 р. - червень 2011 р. – директор з розвитку Рівненського обласного тижневика «Сіті Рівне». Займався просуванням продукту на медіа-ринку Рівненщини, PR-кампаніями та акціями, пошуком та залученням інвестицій, збудував комерційний скелет видання (рекламний відділ, служба реалізації), розробив і запровадив у життя план розвитку видання;
Квітень-листопад 2011 р. – спеціаліст з маркетингових комунікацій ТзОВ «УкрТехноФос». Поєднував із роботою у тижневику «Сіті Рівне»;
Червень 2011 – травень 2012 рр. – до всього ще й головний редактор Рівненського обласного тижневика «Сіті Рівне». Виконував стандартний пакет редакторської роботи. У травні 2012 року рішенням інвестора газета заморозила свою діяльність.
З травня 2012 по березень 2013 рр. - керівник прес-центру, завідувач відділу політики Рівненського тижневика «Сім Днів». Залишив роботу у газеті у зв'язку із появою на медіа-ринку проекту "ВСЕ" та пропозицією працевлаштування в цьому інтернет-ЗМІ в якості одного із членів колегіального органу - редакційної ради та через прийнятність стратегії розвитку даного видання.
З березня 2013 року по березень 2016-го - редактор (до листопада 2014 р.), член редакційної ради сайту чесних новин "ВСЕ"
З червня 2012 року - донині- головний редактор газети «Здолбунів Сіті».
З 2014 по 2018 рр. був власкором ІА "Українські новини" в Рівненській області, виконавчим директором івент-агенції "Мегаподія", заступником директора по комунікаціях ливарного підприємства "Патар".
Хоча, якщо бути до кінця відвертим, це прізвисько початкує ще зі шкільних часів. В школі мене кликали mc pol і позиціонував себе я із реп-культурою. По її закінченню до моїх рук потрапила гітара і я зрозумів, що в світі існує ще якась музика. Відтак почав освоювати гру на інструменті, а з нею і розширювати свій музичний кругозір й смаки. В той час приставка «mc» зникла, а от pol (Пол) залишилось. Як ви зрозуміли, прізвисько Пол народилося завдячуючи першим трьом буквам мого прізвища.
Приставка «дядько» з’явилася тоді, коли Пол у 2007 році зареєструвався на найпопулярнішому серед рівненської молоді порталі bazika.ua. Трапилося так, що серед понад десятитисячної аудиторії користувач здобув певне визнання й авторитет. Відтак, творець і єдиний на той час адміністратор порталу «Базіка» Богдан Процюк запропонував користувачеві під ніком pol стати модератором ресурсу, а згодом і другим адміном. Відколи на порталі почали діяти два адміністратора, на його форумі дуже часто почало з’являтися словосполучення «дядько Пол». Свого часу я поцікавився в однієї із користувачок «Базіки», чому та кличе мене дядьком. «Тому, що ти асоціюєшся у мене з таким собі файним українським дядечком», - відповіла вона не задумуючись.
На піку інтернет-популярності дядька Пола швидко прогресуючий журналіст та починаючий громадський діяч Олександр Поліщук у 2008 році захопився темою нових медіа та блогосферою. Оскільки в той час в рівненських локальних інтернет-спільнотах хто такий дядько Пол вже добре знали, вигадувати велосипед я не став. Перший, званий офіційним, блог отримав назву «Блог дядька Пола». Невдовзі на світ з’явився і неофіційний блог «Записи дядька Пола». У першому я публікував суспільно важливі або просто цікаві дописи. У другому - легке чтиво – власні думки, історії, що траплялися зі мною, репортажі з поїздок тощо.
Завдяки регулярності дописів за кілька років дядько Пол став відомий вже у першу чергу як блогер, а не адміністратор Базіки. Відтак рівненські інформаційні інтернет-портали, які один за одним відкривали розділ «Блоги», почали запрошувати дядька Пола до ведення блогу у них. Таким чином, крім двох персональних, ще три блоги я веду на порталах 4vlada.com, ogo.ua, takeinfo.net. Як правило, кожен новий допис дублюється на кожен з цих блогів.
Завдяки масовому охопленню локальної рівненської блогосфери, цілком логічною для дядька Пола стала перемога у VIІ обласному журналістському визнанні «Журналістська перемога» в номінації «Блоггер року» у 2012 році. Це найпопулярніший конкурс-рейтинг серед журналістів Рівненщини, де переможці обираються шляхом голосування працівників ЗМІ за номінантів, поданих оргкомітетом конкурсу.
Зі зміною тенденцій поступово залишив блогосферу.
- Двічі лауреат загальноміського конкурсу "Студент року-2008" та "Студент року-2009" у номінаціях «студент - журналіст» і «студент - громадський діяч» відповідно;
- Визнаний переможцем VI обласного журналістського визнання «Журналістська перемога» в номінації «Найкращий суспільно-політичний газетний журналіст року», який організовує Незалежна медіа-профспілка та Рівненський медіа-клуб;
- Визнаний переможцем VIІ обласного журналістського визнання «Журналістська перемога» в номінації «Блоггер року».
- У 2012 році зайняв перше місце в категорії «Кращий репортажний матеріал» на конкурсі про успіх об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), який організовувало Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.
- Співорганізатор акції направленої проти боротьби із незаконним ігровим бізнесом «Не той інтернет» (2009);
- Координатор просвітницького проекту «Збережи життя!» (відкриття соціальних шкіл плавання, акції проти паління і алкоголізму, наркотиків і СНІДу) (2010 р.);
- Координатор Рівненського обласного фестивалю талантів дитячої та учнівської молоді «Ми – талановиті!» (2010-2011 рр.).
- 2010-2011 рр. – викладач Всеукраїнської літньої школи журналістики при Малій Академії Наук;
- У 2011-2012 рр. брав участь у благодійному проекті «Журналіст змінює професію». В його рамках брав участь у театральних виступах в якості актора у виставі за твором М. Кропивницького «Пошились у дурні» разом з іншими журналістами Рівного та акторами Рівненського облмуздрамтеатру. За 5 зіграних вистав медійники зібрали близько 165 тисяч гривень.
Також в рамках проекту працював по одному дню на кількох підприємствах м. Рівне, за що їх керівники жертвували кошти для потреб онкохворих дітей, що перебувають в онкогематологічному відділенні Рівненської обласної дитячої лікарні.
- У 2012 році став переможцем голосування у рейтингу «Найзавидніший наречений Рівного», який проводив інтернет-портал ogo.ua.
- У 2012 р. став співавтором посібника для активістів НГО та суспільних журналістів «Громадянська журналістика та відповідальні соціальнімедіа»;
- Влітку 2014-го відвідував із гуманітарною місією звільнені українською армією населені пункти Донбасу, постачаючи продукти і засоби першої необхідності людям, які постраждали від військових дій.
За підсумками голосування зайняв 9-те місце із 13-ти кандидатів, набравши 870 голосів.
З 2012 року - член громадської організації «Аналітичний центр розвитку міста ЗЕОН»;
З жовтня 2007 року - член Національної Спілки Журналістів України;
З червня 2008 року - член Незалежної медіа-профспілки України.
З 2015 року - член народного футбольного клубу "Верес" (Рівне)
* У 2011 році подорожував західним узбережжям США. За його підсумками підготував серію дописів «Амерікен тріп або чого дідова коза мекає».
* На факультет журналістики вступив випадково. Після школи мріяв навчатися на режисурі і театральному мистецтві, натомість батьки наполягали на вступі до технічного вузу. А у підсумку став медійником.
* Кілька років колекціонував фото із зірками шоу-бізнесу та спорту. Потім розкритикував своє хоббі у дописі «Як я колекціонував фото з зірками, або Проповідь про пріоритети», у якому поділився соїми думками, що варто вважати пріоритетом у житті.
* Брав участь у міні-футбольних турнірах, в т.ч. і міжнародному.
* Займався тейквандо і джиу-джитсу.
* Гори люблю більше, ніж море, хоча на останньому буваю частіше.
* Хоббі - тренажерний зал, більярд, футбол, кінематограф, подорожі та аудіомонтаж.
* Не палю.
* Боюсь медуз і стоматологів! :)
* Люблю гірку каву та ірландський віскі.
* Маю кота породи британська золота шиншила, якого звати Шкрум
1. Офіційний блог дядька Пола
2. Записи дядька Пола (неофіційний блог)
3. Блог дядька Пола на порталі Рівненського агентства журналістських розслідувань
4. Блог дядька Пола на порталі Видавничого дому "ОГО"
5. Блог дядька Пола на інформаційному порталі "ТакеІнфо"
Instagram
Вконтакте
Одноклассники
LinkedIn
Geometria.ru
-Освіта-
1995-2005 рр. – навчався у загальноосвітній школі №11, м. Рівне;Магістр журналістики. У 2010 році закінчив Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука (м. Рівне, вул. Степана Дем'янчука, 4), факультет Масової комунікації та інформаційних технологій. Спеціальність – журналістика. Спеціалізація по диплому магістра - працівник друкованих ЗМІ та інформаційних агентств, по бакалавру – працівник телебачення;
Додаткова освіта
2010-2011 рр. - програма «Журналістика цифрового майбутнього» (Digital Future Journalism, DFJ) при Могилянській школі журналістики, Національний університет «Києво-Могилянська академія», (Київ, Україна - Лос-Анжелес, США);
2011 рік - програма «Прозора Україна для Східного партнерства: громадське та медійне сприяння» (Львів; Щецин-Колобжег-Голеньов-Камінь-Поморський (Польща).
Брав участь у понад 30 тренінгах, навчальних програмах та семінарах. Зокрема:
* «Школа молодого журналіста» (Рівне);
* тренінг «Технології проведення журналістських розслідувань» (Київ);
* тренінг «Судова влада та засоби масової інформації» (Київ) ;
* цикл тренінгів «Журналістські стандарти та новітні технології для роботи у нових (конвергентних) медіа» (Київ);
* міжнародний курс для журналістів «Життя на територіях, постраждалих при аварії на Чорнобильській АЕС: погляд в майбутнє» (Ірпінь);
* тренінг «Школа соціальної журналістики. Як писати про зміни клімату» (Буча);
* «Тренінг для журналістів-розслідувачів» (Львів);
* «Ефективне управління інформацією» (Київ);
* тренінг «Організація доступу до публічної інформації в органах влади» (Рівне);
* тренінг «Управління адвокасі кампанією» (Рівне);
* тренінг «Маркетинг та менеджмент газет» (Київ) тощо.
-Кар’єра-
Перша робота – рихтувальник автомобілів, 2005-2006 рр. ;Грудень-січень 2006-2007 рр. - Рівненський тижневик "ОГО", стажер. Попередньо навчався на курсах "Школа Журналістики" Видавничого дому "ОГО" (м. Рівне), після яких отримав запрошення на стажування. По закінченню отримав пропозицію офіційного працевлаштування в Рівненському обласному тижневику "Літопис Заходу".
З 7 лютого 2007 по 2 липня 2010 рр. - журналіст Рівненського обласного тижневика "Літопис Заходу". Обіймав посаду кореспондента з суспільно-політичних та економічних питань. Висвітлював життя міста і області, робив аналітичні дослідження, розслідування, вів тематичні сторінки. У 2009 році журналістську роботу поєднував із версткою видання;
Працюючи у «Літописі Заходу» з березня 2008 р. по лютий 2009 р. був власним кореспондентом Української технічної газети в Рівненській області. Припинив співпрацю через вузькопрофільність видання. Також організовував і проводив прес-конференції за участю зірок українського та російського шоу-бізнесу в одному із концертних холів рідного міста. Адміністрував інтернет-сайт місцевої кредитної спілки.
Грудень 2010 р. - червень 2011 р. – директор з розвитку Рівненського обласного тижневика «Сіті Рівне». Займався просуванням продукту на медіа-ринку Рівненщини, PR-кампаніями та акціями, пошуком та залученням інвестицій, збудував комерційний скелет видання (рекламний відділ, служба реалізації), розробив і запровадив у життя план розвитку видання;
Квітень-листопад 2011 р. – спеціаліст з маркетингових комунікацій ТзОВ «УкрТехноФос». Поєднував із роботою у тижневику «Сіті Рівне»;
Червень 2011 – травень 2012 рр. – до всього ще й головний редактор Рівненського обласного тижневика «Сіті Рівне». Виконував стандартний пакет редакторської роботи. У травні 2012 року рішенням інвестора газета заморозила свою діяльність.
З травня 2012 по березень 2013 рр. - керівник прес-центру, завідувач відділу політики Рівненського тижневика «Сім Днів». Залишив роботу у газеті у зв'язку із появою на медіа-ринку проекту "ВСЕ" та пропозицією працевлаштування в цьому інтернет-ЗМІ в якості одного із членів колегіального органу - редакційної ради та через прийнятність стратегії розвитку даного видання.
З березня 2013 року по березень 2016-го - редактор (до листопада 2014 р.), член редакційної ради сайту чесних новин "ВСЕ"
З червня 2012 року - донині- головний редактор газети «Здолбунів Сіті».
З 2014 по 2018 рр. був власкором ІА "Українські новини" в Рівненській області, виконавчим директором івент-агенції "Мегаподія", заступником директора по комунікаціях ливарного підприємства "Патар".
-Інтернет і блогосфера-
У всесвітній мережі Олександр Поліщук більше відомий як дядько Пол. На цьому блозі у напівжартівливій автобіографії зазначається: «Мене називають Дядько Пол… Навіть не знаю звідки це пішло...». Хоча, якщо бути до кінця відвертим, це прізвисько початкує ще зі шкільних часів. В школі мене кликали mc pol і позиціонував себе я із реп-культурою. По її закінченню до моїх рук потрапила гітара і я зрозумів, що в світі існує ще якась музика. Відтак почав освоювати гру на інструменті, а з нею і розширювати свій музичний кругозір й смаки. В той час приставка «mc» зникла, а от pol (Пол) залишилось. Як ви зрозуміли, прізвисько Пол народилося завдячуючи першим трьом буквам мого прізвища.
Приставка «дядько» з’явилася тоді, коли Пол у 2007 році зареєструвався на найпопулярнішому серед рівненської молоді порталі bazika.ua. Трапилося так, що серед понад десятитисячної аудиторії користувач здобув певне визнання й авторитет. Відтак, творець і єдиний на той час адміністратор порталу «Базіка» Богдан Процюк запропонував користувачеві під ніком pol стати модератором ресурсу, а згодом і другим адміном. Відколи на порталі почали діяти два адміністратора, на його форумі дуже часто почало з’являтися словосполучення «дядько Пол». Свого часу я поцікавився в однієї із користувачок «Базіки», чому та кличе мене дядьком. «Тому, що ти асоціюєшся у мене з таким собі файним українським дядечком», - відповіла вона не задумуючись.
На піку інтернет-популярності дядька Пола швидко прогресуючий журналіст та починаючий громадський діяч Олександр Поліщук у 2008 році захопився темою нових медіа та блогосферою. Оскільки в той час в рівненських локальних інтернет-спільнотах хто такий дядько Пол вже добре знали, вигадувати велосипед я не став. Перший, званий офіційним, блог отримав назву «Блог дядька Пола». Невдовзі на світ з’явився і неофіційний блог «Записи дядька Пола». У першому я публікував суспільно важливі або просто цікаві дописи. У другому - легке чтиво – власні думки, історії, що траплялися зі мною, репортажі з поїздок тощо.
Завдяки регулярності дописів за кілька років дядько Пол став відомий вже у першу чергу як блогер, а не адміністратор Базіки. Відтак рівненські інформаційні інтернет-портали, які один за одним відкривали розділ «Блоги», почали запрошувати дядька Пола до ведення блогу у них. Таким чином, крім двох персональних, ще три блоги я веду на порталах 4vlada.com, ogo.ua, takeinfo.net. Як правило, кожен новий допис дублюється на кожен з цих блогів.
Завдяки масовому охопленню локальної рівненської блогосфери, цілком логічною для дядька Пола стала перемога у VIІ обласному журналістському визнанні «Журналістська перемога» в номінації «Блоггер року» у 2012 році. Це найпопулярніший конкурс-рейтинг серед журналістів Рівненщини, де переможці обираються шляхом голосування працівників ЗМІ за номінантів, поданих оргкомітетом конкурсу.
Зі зміною тенденцій поступово залишив блогосферу.
-Нагороди-
- Визнаний переможцем VI обласного журналістського визнання «Журналістська перемога» в номінації «Найкращий суспільно-політичний газетний журналіст року», який організовує Незалежна медіа-профспілка та Рівненський медіа-клуб;
- Визнаний переможцем VIІ обласного журналістського визнання «Журналістська перемога» в номінації «Блоггер року».
- У 2012 році зайняв перше місце в категорії «Кращий репортажний матеріал» на конкурсі про успіх об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), який організовувало Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.
-Громадська діяльність-
- Організатор загальноміської акції по боротьбі з дитячим алкоголізмом «За здорове та безхмарне дитинство» (2009);- Співорганізатор акції направленої проти боротьби із незаконним ігровим бізнесом «Не той інтернет» (2009);
- Координатор просвітницького проекту «Збережи життя!» (відкриття соціальних шкіл плавання, акції проти паління і алкоголізму, наркотиків і СНІДу) (2010 р.);
- Координатор Рівненського обласного фестивалю талантів дитячої та учнівської молоді «Ми – талановиті!» (2010-2011 рр.).
- 2010-2011 рр. – викладач Всеукраїнської літньої школи журналістики при Малій Академії Наук;
- У 2011-2012 рр. брав участь у благодійному проекті «Журналіст змінює професію». В його рамках брав участь у театральних виступах в якості актора у виставі за твором М. Кропивницького «Пошились у дурні» разом з іншими журналістами Рівного та акторами Рівненського облмуздрамтеатру. За 5 зіграних вистав медійники зібрали близько 165 тисяч гривень.
- У 2012 році став переможцем голосування у рейтингу «Найзавидніший наречений Рівного», який проводив інтернет-портал ogo.ua.
- У 2012 р. став співавтором посібника для активістів НГО та суспільних журналістів «Громадянська журналістика та відповідальні соціальнімедіа»;
- Влітку 2014-го відвідував із гуманітарною місією звільнені українською армією населені пункти Донбасу, постачаючи продукти і засоби першої необхідності людям, які постраждали від військових дій.
-Життєва позиція-
У 2012 році брав участь у виборах до Верховної ради України по 152 мажоритарному округу (м. Рівне) в якості кандидата у народні депутати. Брав участь тому, що серед кандидатів в депутати Верховної Ради від Рівного вкотре не знайшов людини, яка б представляла інтереси молоді і звичайних містян. Не знайшов людини, яку бачу на вулицях, в громадському транспорті, такої ж як я сам – людини з народу. За кого ж голосувати? За тих самих? Ні. З них вистачить. Треба щось змінювати. І тому я висунув свою кандидатуру. Не обіцяв «доступного житла», «підвищення стипендій і пенсій» чи «створення робочих місць для молоді». Але я обіцяв не ховатися від громади, не красти у неї, і докласти максимальних зусиль для того, аби не розчарувати виборців. Щиро вважав, що тим, хто знову ліз до влади, слід дати дорогу молодим!З 2012 року - член громадської організації «Аналітичний центр розвитку міста ЗЕОН»;
З жовтня 2007 року - член Національної Спілки Журналістів України;
З червня 2008 року - член Незалежної медіа-профспілки України.
З 2015 року - член народного футбольного клубу "Верес" (Рівне)
-Факти-
* В дитинстві мріяв стати… перукарем :)* У 2011 році подорожував західним узбережжям США. За його підсумками підготував серію дописів «Амерікен тріп або чого дідова коза мекає».
* На факультет журналістики вступив випадково. Після школи мріяв навчатися на режисурі і театральному мистецтві, натомість батьки наполягали на вступі до технічного вузу. А у підсумку став медійником.
* Кілька років колекціонував фото із зірками шоу-бізнесу та спорту. Потім розкритикував своє хоббі у дописі «Як я колекціонував фото з зірками, або Проповідь про пріоритети», у якому поділився соїми думками, що варто вважати пріоритетом у житті.
* Брав участь у міні-футбольних турнірах, в т.ч. і міжнародному.
* Займався тейквандо і джиу-джитсу.
* Гори люблю більше, ніж море, хоча на останньому буваю частіше.
* Хоббі - тренажерний зал, більярд, футбол, кінематограф, подорожі та аудіомонтаж.
* Не палю.
* Боюсь медуз і стоматологів! :)
* Люблю гірку каву та ірландський віскі.
* Маю кота породи британська золота шиншила, якого звати Шкрум
-Посилання-
Блоги дядька Пола1. Офіційний блог дядька Пола
2. Записи дядька Пола (неофіційний блог)
3. Блог дядька Пола на порталі Рівненського агентства журналістських розслідувань
4. Блог дядька Пола на порталі Видавничого дому "ОГО"
5. Блог дядька Пола на інформаційному порталі "ТакеІнфо"
Я в соціальних мережах
FacebookВконтакте
Одноклассники
Geometria.ru
-Різне-
Інтерв'ю з дядьком Полом, взяте моєю студенткою для подання на конкурс "Я - журналіст", що проводив ВД "ОГО"- http://ogo.ua/articles/view/2011-05-20/28510.html
1 коментарі:
Класно
Дописати коментар