середа, 29 квітня 2009 р.

КРИЗІ ПО «МАРМИЗІ»

Не такий страшний вовк, як його малюють. Живучи згідно з народною мудрістю, можна навчитися спокійно сприймати й фінансову кризу. Адже проблеми, яким, здавалося б, виною економічна нестабільність, насправді можна легко вирішити. Хороше серед «поганого» шукав кореспондент «ЛЗ».

Із перших рядків читач може не погодитися. Мовляв, що доброго у безгрошів’ї, у тому, що люди позбуваються роботи тощо. Справа в тім, що на усі ці негаразди ми спробували поглянути із зовсім іншого боку, очима… книжкового героя Тома Соєра. Згідно з твором Марка Твена, головний герой переконав своїх друзів добровільно фарбувати його паркан, задавши одне-єдине запитання: «Хіба щодня вам доводиться це робити?».


А хіба щодня вас, наприклад, звільняють з роботи? Як навчитися знаходити щось хороше у подібних речах і отримувати з цього користь – у розповіді опитаних нами рівнян. Опитування проводилося на Інтернет-порталі і на вулицях обласного центру (респонденти відповідали на запитання: «Що хорошого сталося у вашому житті завдяки економічній кризі?»). Прикметно, що люди зі здивуванням для себе відкривали, що в усіх негараздах є й інший бік.

- Нині я закінчую медичний коледж, планувала улітку продовжити навчання в Тернополі, аби здобути повну медичну освіту, - розповіла студентка Олександра. – Через кризу доведеться залишитися у Рівному… З одного боку, це недобре. Проте, якщо поглянути з іншого, так навіть краще. Адже я постійно буду поруч зі своїм коханим Артемом, отримаю можливість працевлаштуватися і не сидітиму на шиї у батьків.

Ще один студент Юрій Драчук розповів, що криза допомогла йому та іншим спудеям оголосити війну хабарам.

- Це було жорстко, оскільки викладачі просто-таки звикли до того, що їм дають "на лапу" багато, - розповів Юрій. - До фінансового голоду це ще можна було терпіти. Однак тепер, коли грошей обмаль, а викладачі вимагають, як мовиться, за старою таксою, ми твердо вирішили припинити розповсюдження хабарництва. Тому сьогодні часто чуємо, що студентів почали масово виключати з ВНЗ, екзаменувати їх у присутності комісії тощо.

Зрештою, суттєво погіршилася статистика успішності. А з іншого боку, так і потрібно боротися з хабарництвом. Лише завдяки кризі ми переконалися в цьому і стали єдино непорушними у своєму прагненні викорінити це зло з нашого вишу.

А будівельник Степан Самсонюк у зв’язку з економічною кризою кинув палити.

- На будівництві нині багато не заробиш: ніхто нічого не будує, ремонтів люди не роблять, - скаржиться він. – Доводиться перебиватися такими-сякими підзаробітками. Почав економити, тож на життя вистачає. А от від цигарок мусив відмовитися – щодня викидати 10 гривень уже не по кишені. Палив близько 15 років, тому й подумати не міг, що за кілька днів зможу повністю відмовитися від цієї пагубної пристрасті.

Екс-бухгалтер Юлія Ставроцька після банкруту фірми, на якій працювала, нарешті навчилася… готувати.

- Нині маю багато часу, тож вирішила зайнятися тим, що мусять уміти усі жінки – почала вправлятися у кулінарній справі, - посміхнулася Юля. – На кухні постійно під рукою кулінарні книги. Ніколи не думала, що з недорогих інгредієнтів, які є вдома чи не у кожної господині, можна приготувати смачний обід чи навіть вишукану страву.

Серед інших відповідей люди відзначали, що почали менше вживати шкідливу їжу, відвідуючи заклади громадського харчування, і тим самим почали більше економити. Дехто схуд на 4 кілограми, чому неабияк зрадів. А студенти відзначили зменшення черг в університетських кав’ярнях. Один молодик зауважив, що перестав випивати – немає зайвих коштів. Отож більшість зрозуміла ціну грошам і припинила витрачати їх на непотрібні речі.

Що ще доброго в економічній кризі? Придивіться до магазинів і рекламних щитів, простуючи вулицями міста. Направо-наліво торговці пропонують товари за безцінь. Ще півроку тому про купівлю золотих прикрас з 50-відсотковою знижкою можна було лише мріяти... А як вам можливість придбати чудовий чоловічий костюм на 30-40 відсотків дешевше? Те саме із побутовою технікою. А одна автомобільна компанія пропонує із кризи «виїхати» – звісно, на своїх здешевлених автівках. Продавці нині дуже уважні до покупців, адже їх не так і багато. Доки рідна гривня зовсім не знецінилася, можна скористатися подібними пропозиціями.

Зрештою, завдяки (так, саме завдяки!) економічній кризі ми можемо навчитися цінувати звичайні людські радощі. Приміром, не маючи достатньо фінансів, аби поїхати кудись, відвідати кіно, кав’ярню чи клуб, можна зібратися з найкращими друзями, взяти гітару та заспівати разом душевних пісень. Або бавлячись, повалятися в снігу, наче у дитинстві, зіграти в шахи тощо.

Головне у всіх негараздах шукати щось позитивне, тоді й суспільство стане кращим, а ми – добрішими. Криза торкнулася вас? Спробуйте віднайти у цьому щось хороше вже зараз! 

БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ
„Що доброго сталося у Вашому житті завдяки економічній кризі?”
Жанна Шуплецова, молода мама:
- Завдяки кризі у нас зміцнилися родинні зв’язки. Нині грошей не так багато, через це стали ближчими з батьками, родичами, намагаємося підтримувати один одного. У таких умовах проявляються найкращі сімейні почуття. Ми гуртуємося, і це дає змогу відчути, що ми одна сім’я. Любимо один одного, допомагаємо чим можемо.
Максим Коломис, телеведучий:
- На кризу можна усі біди сприсати. Але криза не завадить із гарною дівчиною познайомитися, не завадить якусь нову справу розпочати у житті, яка приносила б радість. Якщо не вмикати телевізора, то кризи, як такої, взагалі не бачу. Люди просто накручують себе, вбивають собі в голову більше, ніж потрібно.
Ольга Кондратюк, студентка РДГУ:
- Економічна криза дала стимул моїй найкращій подрузі кинути палити. Цигарок в руках не тримала вже два тижні. Вона довго не могла покинути цю пагубну звичку, допомогти їй ніяк не вдавалось. Нині ж пообіцяла, що навіть якщо криза минеться, вона все одно не палитиме.
Федір Нікітін, диск-жокей:
- Раніше я організовував вечірки за власний кошт, доволі суттєво витрачався і, бувало, у підсумку зовсім нічого не мав. Як не дивно, з початком економічної кризи знаходяться спонсори, дехто навіть погодився допомагати постійно!
Василь Дячук, робітник:
- Я менше витрачаю грошей на речі другої необхідності. Скажімо, почав рідше пити пиво, нині знаю ціну грошам. Якщо є розум в голові і сила в руках, треба крутитися і не зважати на те, що показують у новинах.

0 коментарі:

Дописати коментар

Про мене ;)

Моє фото
Журналіст, блоггер, адмін найбільшої спільноти м.Рівне у ВК "Типове Рівне"
 
Передрук матеріалів ЛИШЕ за погодження з автором або за умови наявності гіперпосилання на "Блог дядька Пола"